Zakopane

SZKOLENIA SKITUROWE

SZKOLENIE SKITUROWE w Tatrach to nie tylko doskonała okazja na rozpoczęcie przygody z tym sportem, ale również możliwość odkrywania piękna gór z innej perspektywy! Z naszymi doświadczonymi przewodnikami tatrzańskimi zdobędziecie podstawową wiedzę o sprzęcie oraz bezpieczeństwie w górach, a zaraz po tym ruszycie na niezapomnianą wyprawę! Podczas naszego wyjścia poza zdobywaniem praktycznych umiejętności i doskonalenia techniki skiturowej będzie też czas na podziwianie i zapoznanie się z tatrzańską przyrodą, bo wiadomo, że najlepszy czas to ten spędzony w SYMBIOZIE Z NATURĄ!

 

Szkolenia skiturowe odbywają się w każdą sobotę i  niedziele

Szkolenie Skiturowe – poziom podstawowy

8:30 – zbiórka w wypożyczalni (SKITOURY.PL ul.B.Czecha 1, Zakopane)

          dobór odpowiedniego sprzętu i szkolenie z jego obsługi

9:00 – 15:00 praktyczne szkolenie skiturowe w rejonie Hali Kondratowej (o trasie wycieczki decyduje przewodnik, na podstawie  aktualnych warunków pogodowych i możliwości fizycznych grupy)

 

W czasie szkolenia poznasz technikę podchodzenia na skiturach, nauczysz się zakładania śladu i pokonywania zakosów, podszkolisz technikę jazdy poza trasą i zapoznasz się z podstawowymi zagadnieniami zagrożenia lawinowego ( w tym obsługa lawinowego ABC, sonda, łopata, detektor)

 

Każdy uczestnik musi posiadać:

zestaw skiturowy

lawinowe ABC

odpowiednią odzież

kask

Możliwość wypożyczenia Kompletu nart skitourowych oraz ABC

w Naszej wypozyczalni

  • Wszystkie szkolenia
  • Szkolenie skiturowe

Enter your keyword